vaistai nuo kosulioTikriausiai visi esate girdėję medikų perspėjimus, jog užsitęsus kosuliui ilgiau nei trys dienos, būtina kreiptis pagalbos pas savo gydytoją. Tačiau, atsiradus pirmiems simptomams, visuomet galima išbandyti kai kurias priemones ir patiems. Ypač kai kalba sukasi apie liaudiškas priemones nuo kosulio.

Dvi populiariausios priemonės nuo kosulio, atkeliavusios iš liaudies medicinos – svogūnas nuo kosulio ir bananai nuo kosulio. Pirmiausia apie svogūną. Jį reikia supjaustyti griežinėliais ar kubeliais, užpilti medumi ir palaikyti keletą dienų. Tos dienos reikalingos tam, kad išsiskirtų skystis, kurį galima drąsiai vadinti gydomuoju eleksyru. Štai to skysčio po vieną šaukštą keletą kartų per dieną ir rekomenduojama gerti, jeigu pradėjo kankinti sausas dirginantis kosulys. Šaltuoju metų sezonu ar ėmus plisti virusinėms ligoms, toks gėrimas gali būti puiki prevencinė priemonė nuo peršalimo ligų ir kosulio. Beje, tai gali būti puiki priemonė, jeigu nežinote, kaip numalšinti naktinį kosulį. Šaukštas šio eleksyro, plius puodelis vaistažolių arbatos ir galite būti tikri, jog likusią nakties dalį įkyrus kosulys jūsų nekamuos.

Kita populiari liaudiška priemonė nuo kosulio – bananai. Jums prireiks dviejų sunokusių bananų, 400 ml verdančio vandens ir dviejų šaukštų medaus. Bananus sutrynę iki vientisos masės, užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite pusvalandžiui pastovėti. Vėliau įmaišykite medų ir visą masę uždarykite sandariame inde. Šį mišinį patartina gerti 3-4 kartus per dieną po 100 ml. Beje, jeigu jums aktualu atsikosėjimą lengvinantys vaistai vaikams, tai išties bus puiki priemonė. Banano skonis tikrai jiems labiau patiks nei svogūno aromatu dvelkiantys vaistai. Kaip jau minėjome, tai svarbu pirmosiomis negalavimo dienomis. Jeigu mažyliui kosulys vis nesiliauja, tuomet ieškokite pagalbos vaistinėje. Kaip rodo praktika, labai populiaru ir, kaip sako jau šį vaistą išbandę pacientai, gana veiksminga – Robitussin vaistai. Tai išties veiksmingi atsikosėjimą skatinantys vaistai tiek vaikams, tiek suaugusiems. Beje, tokį pasiūlymą dažniausiai gauna interneto vartotojai, kai ieško sausas kosulys vaikui kaip gydyti. Medikai pritaria, jog šio vaisto pasirinkimas – tikrai puikus sprendimas.

Tiek vaistininkų, tiek netradicinės medicinos specialistų praktika rodo, jog žmones vis dažniau domina homeopatiniai vaistai nuo kosulio. Kuo gi jie skiriasi no tradicinės medicinos medikamentų? Homeopatinių vaistų veikimo esmė ta, jog jie nešalina simptomų, o skatina organizmo gynybines galias. Taip organizmas priverstas kovoti su liga pats savo jėgomis. Taigi, nesuklysite pagalvoję, jog pagrindinis homeopatijos – tikslas panaikinti ne pasekmes, o jų atsiradimo priežastis. Manome, jog šalia to būtų protinga paminėti Umckalor vaistus nuo kosulio. Tai yra augalinis fitobiotikas, kuris stiprina organizmo atsparumą įvairioms virusinėms infekcijoms ir efektyviai trukdo daugintis bakterijoms. Be to, puikiai padeda normalizuoti žarnyno mikrofluorą, kuri stipriai pažeidžiama vartojant stiprius vaistus, ypač antibiotikus. Šį preparatą neretai rekomenduoja medikai ir vaikams, kai prireikia vaistų nuo slogos ir kosulio. Beje, tai gali tapti puikia prevencine priemone, kai aplinkui ima siautėti įvairios virusinės ligos ir susirgti galimybė padidėja iki maksimumo.

Vaistininkai pasakoja, jog žmonių poreikiai ir požiūris, kai reikalingi vaistai nuo kosulio, yra labai skirtingi. Daugelis pacientų vis dar mano, jog patys veiksmingiausi yra rusiški vaistai nuo kosulio. Tikrai nebandysime atkalbėti nuo tokio nusiteikimo. Jeigu jūsų gydymosi praktika parodė, jog šie vaistai jums padeda, tuomet naudokite juos. Dažnai į pagalbą pasitelkiama ir tepalas nuo kosulio. Vėlgi, tai kiekvieno asmeninis pasirinkimas. Be to, reikia nepamiršti, jog kiekvieno žmogaus organizmas yra unikalus ir jo reakcija į vienokius ar kitokius vaistus, gali būti labai skirtinga. Reikėtų žinoti tik viena – jeigu jaučiate, jog ilgą laiką naudojama priemonė nuo kosulio tampa vis mažiau veiksminga, visuomet galite pabandyti naują būdą gydyti šį negalavimą. Kas žino, galbūt atrasite sau tinkamiausius, tik dar niekada neišbandytus vaistus.