Rinkoje jie pasirodė pakankamai neseniai, tačiau ir pats plastikas išplito tik prieš kelis dešimtmečius. O šiomis dienomis jo panaudojimas yra ypatingai platus. Ir tikrai daugumoje sričių jis sėkmingai pakeitė kitas medžiagas. Tą lemia ne tik labai maži gamybos kaštai, tačiau ir universalumas bei šios medžiagos atsparumas drėgmei. Žinoma, nemažai priklauso ir nuo konkretaus mišinio, koks yra naudojamas daiktų gamybai. O šioje srityje pagrindinis privalumas bus lankstūs ortakiai. Kadangi anksčiau gaminti iš metalo ar kitų medžiagų ortakiai nepasižymėjo tokia savybe. Todėl prireikdavo gana sudėtingų tiek montavimo, tiek ir jų projektavimo sprendimų. Kadangi ne visuomet išeina sujungti tiesiai. Šiuo atveju problema yra labai lengvai išsprendžiama dėl plastiko lankstumo.

Ortakiai Klaipėda, kur juos įsigyti?

Dažniausiai ortakiai yra įsigyjami kartu su visa vėdinimo sistema ir belieka juos sumontuoti. Tačiau kartais gali pritrūkti turimų gaminių, o kartais norima tiesiog atsinaujinti. Bet kurių atveju ortakiai Senukai parduotuvėje tikrai bus. Kadangi tai nėra labai specifinis produktas ir jo poreikis gana nemažas. Todėl jį turės ir kiti didieji prekybos centrai, kurie užsiima buitinių bei statybos medžiagų prekyba. Todėl ortakiai Ermitažas taip pat bus parduodami. Taip pat juos turės ir mažesnės įmonės bei parduotuvės, kurios specializuojasi vėdinimo ir šildymo įrenginių prekyboje. Ir neretu atveju apsipirkti galima neišeinant iš namų. Kadangi dauguma tokių specializuotų pardavėjų turi ir savo internetines parduotuves, kur ne tik galima apžiūrėti turimą jų asortimentą. Tačiau galima ir įsigyti jums reikalingus gaminius, kurie bus pristatyti tiesiai į namus. Taip galima sutaupyti nemažai laiko, ypač jeigu gyvenate toliau nuo didžiųjų prekybos vietų ir reikėtų specialiai vykti apsipirkti.

https://nit.lt/produktai/vedinimo-sistemos/ortakiai/

Stačiakampiai ortakiai ar rinktis apvalius?

Nepriklausomai nuo savo formos ortakiai sėkmingai atliks jiems priklausančią funkciją. Todėl renkantis tarp šių variantų labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kur bus montuojamas įrenginys ir kaip tą padaryti galima geriau. O kai kuriais atvejais jis gali būti išvis atviras. Taip neretai nutinka, kai naudojamas ortakis gartraukiui, kuris yra tvirtinamas tiesiogiai prie virtuvės sienos. Ir jeigu jis eina tiesiai, tuomet galima rinktis ir stačiakampį. Tačiau jeigu yra kažkoks linkis, tuomet vienareikšmiškai gražiau atrodys ir mažiau vietos užims ovalus variantas. Jis taip pat praktiškesnis, kai ortakiai yra paslepiami spintelėse. Kadangi tokiu būdu galima koreguoti jo formą ir padaryti ją gana kompaktiška. O tuo tarpu įrenginėjant sistemą tarp konstrukcijų geresnis gali būti stačiakampis variantas, kuris nepaliks laisvos vietos ir užpildys visą erdvę.

Ortakiai rekuperacijai, kuo jie ypatingi?

Savo savybėmis neretai jie yra praktiškai tokie patys kaip ir visi kiti gaminiai šioje srityje. Nedaug skiriasi ir jų išvaizda, kuri yra labai mažai svarbi. Kadangi dažniausiai jie yra paslepiami ir būna nematomi. Taigi, į šį aspektą kreipti daug dėmesio neverta. Pagrindinė savybė, kuri gali būti jų išskirtinumas, yra gera šilumos izoliacija. Ko reikia, kad šiltas oras nebūtų prarandamas bei taip patiriami šilumos nuostoliai. Tas svarbu visoms šildymo sistemoms.