oro drekintuvaiPatalpų oro drėkinimas vyksta tuomet, kai įleidžiama į jas vandens garai arba tiesiog leidžiama vandeniui garuoti ore. Šaltuoju metų sezonu, kai patalpos šildomos ir labai stipriai išsausėja oras arba, atvirkščiai, esant dideliems karščiams, oro drėkinimas tampa labai aktualiu ir itin pageidaujamu reiškiniu norint pagerinti kiekvieno žmogaus kasdienybės komfortą. Kad drėkinimo procesas vyktų sparčiau, pasitelkiami oro drėkintuvai.

Oro drėkintuvai yra skirstomi į dideles produktų grupes: buitinius ( jie naudojami namų arba vienos patalpos drėkinimui) ir pramoninius, kurie gali drėkinti itin didelių ar net kelių patalpų orą. Oro drėkintuvai ne tik suteikia didelį komfortą, bet ir yra labai naudingi. Kuo gi? Pirmiausia – palaiko teisingą patalpų drėgmės lygį, antra – apsaugo odą ir nosies gleivinę nuo išsausėjimo, trečia – užkerta kelią bet kokių infekcinių ir kvėpavimo ligų atsiradimui ir plitimui.

Kaip pasirinkti oro drėkintuvą? Klausimas išties ne iš lengvųjų. Galimybės šiomis dienomis yra tikrai plačios, be to, daugelis oro drėkintuvų atlieka ne tik pagrindinę funkciją – drėkina orą, bet ir daugelį kitų: patalpos apšvietimo, mėgstamo aromato suteikimo ar tiesiog gali būti kaip stilinga namų, biuro, kavinės interjero detalė. Įvertinę savo lūkesčius ir prioritetus renkanti oro drėkintuvą, būtinai pasitarkite su specialistais. Jų profesionalūs patarimai padės pasirinkti tinkamiausią variantą.

Jeigu jums malonu, kai namuose ar darbo vietoje sklinda mėgstami ar atvirkščiai, neįprasti aromatai, pasirinkite oro drėkintuvą su aromaterapijos funkcija. Tokie prietaisai paprastai turi eterinių aliejų stalčiuką, į kurį įpylus pageidaujamo kvapo eterinio aliejaus nedidelį kiekį, ilgą laiką galėsite mėgautis maloniu aplinkos aromatu.

Jei norite, jos oro drėkintuvas būtų ne tik naudingas, bet ir puoštų jūsų aplinką, dairykitės keraminių oro drėkintuvų. Keraminiai oro drėkintuvai paprastai kabinami ant radiatoriaus arba sienos ir atrodo išties stilingai ir vis dar gana neįprastai, vadinasi jūsų aplinka įgaus išskirtinumo ir originalumo atspalvį.

Kai žmonės ieško drėkintuvo išskirtinai dėl jo savybės drėkinti orą, paprastai renkasi tarp garinio ar ultragarsinio oro drėkintuvų. Garinio drėkintuvo principas yra labai paprastas – jis veikia kaip virdulys, kurį reikia užkaisti. Todėl būtina kontroliuoti jo įjungimą ir išjungimą. Šie garintuvai dažnai pasirenkami norint drėkinti didesnes patalpas, nes jų funkcionalumas pasiekia labai aukštą laipsnį. Šio tipo drėkintuvai dažniau pasirenkami individualiems namams, nes padeda išvengti per didelio arba per mažo drėgnumo. Tai labai aktualu saugant šeimos, ypač mažų vaikų ar senyvo amžiaus žmonių sveikatą. Be to, visą darbą atlieka pati įranga, tad netenka dėl nieko rūpintis.

Kur pirkti oro drėkintuvus? Vis dar populiarus pirkimo būdas – internetinėje paieškoje suvedus žodžius oro drėkintuvas skelbiu. Tokiu atveju dažnai įsigyjami jau ne nauji įrenginiai iš privačių asmenų. Nespręsime ar tai yra blogai, ar gerai. Tik dera žinoti, jog, jeigu turite mėgstamą prekės ženklą, kurio ne vienas buities prietaisas puikuojasi jūsų namuose, tuomet ir oro drėkintuvo galbūt reikėtų ieškoti būtent tokio. Tarkim, Xiaomi drėkintuvas, oro drėkintuvas Zyle, oro drėkintuvas Philips, oro drėkintuvas Stylies, oro drėkintuvas Elektrolux ar kiti pamėgti ir patikimi gamintojai.

Tuo tarpu, jeigu priklausote tai pirkėjų kategorijai, kurie neturi mėgstamo prekės ženklo, tačiau pasitiki vienos ar kitos prekybos vietos parduodamų prekių kokybe ir autentiškumu, tuomet reikėtų ieškoti pagal tokių įmonių pavadinimus. Tai gali būti Kika oro drėkintuvas, oro drėkintuvas Ermitažas, oro drėkintuvas Elektromarkt ir kt.

Taigi, kaip matote tiek pačių oro drėkintuvų rūšių, tiek jų pasirinkimo galimybių – išties apstu. Tiesiog nuspręskite, kas jums svarbu ir leiskitės į oro drėkintuvo paieškos ir pirkimo kelionę.