Medžiai: ar paukščiai turi įtakos miškų kainai?

Jei reikėtų įvardinti, kiek daug naudos žmogui gali atnešti medžiai, tai, turbūt, pastaroji būtų tiesiog neapskaičiuojama. Juk būtent medžiai mums gamina deguonį, aprūpina mus popieriumi, statybinėmis medžiagomis ir t.t. Vis dėlto, kuomet kalbame apie tai, ką patys medžiai gauna iš aplinkos, matyti, kad situacija nėra jau tokia ir gera – pastarieji turi itin daug priešų. Taip vadinti galime ir kai kuriuos paukščius, galinčius pridaryti tiek daug žalos, kad dėl jos gali būti pasiūlyta mažesnė miško supirkimo kaina. Taigi, kokie paukščiai ir kokios žalos gali pridaryti?

Didieji kormoranai

Verta pastebėti, kad tai – iš tiesų dideli paukščiai, tad ir lizdo jiems reikia nemažo. Vis dėlto, akcentuotina, kad jei šios rūšies paukščiai neranda tinkamos vietos lizdui sukti, tai jie tiesiog išlaužo medžių šakas ir ten įsiruošia buveinę. Taigi, būtent šie paukščiai yra tie, dėl kurių galima pamatyti daug medžių, aplaužytomis šakomis.

Juodosios meletos – dar viena paukščių rūšis, galinti pakenkti medžiams juodosios meletoms iškala ūksus, kurie ne tik žaloja medį, bet ir sudaro prieglobsčius uldukams, kuosoms, bitėms bei kitiems padarams. Pastarieji taip pat nesnaudžia, tad medis žalojamas dar daugiau.

Ir jei yra nemažai būdų, kaip galima kovoti su vabzdžiais, darantiems žalą medžiams, tai kova su paukščiais įgyja kiek kitokį atspalvį. Pastarieji yra pakankamai sumanūs bei vikrūs, kad išvengtų pavojaus.

Taigi, kaip matyti, miško supirkimas miskusupirkimas.lt yra vienas iš tų procesų, kurio metu gali būti pasiūlyta mažesnė kaina dėl paukščių padarytos žalos. Kita vertus, nereikėtų situacijos piešti vien tik juodomis spalvomis, kadangi reikia nepamiršti dar vieno fakto: paukščiai yra ne tik medžių priešai, bet ir draugai, kadangi jie minta vabzdžiais, kurie taip pat gali pakenkti medžiams.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad neverta pasikliauti vienos įmonės pasiūlymais – visada raskite laiko išklausyti bent kelių įmonių pasiūlymus ir tik tuomet priimkite sprendimą. Tokiu būdu būsite tikri, kad jums buvo pasiūlyta pati geriausia miško kaina.