Kuo skiriasi žieminės ir vasarinės padangos?

Atšilus orams visi automobilių vairuotojai lyg susitarę skuba keisti padangų. Vieni turi įsigyti naujas, nes nudėvėjo praeito sezono, kitiems pakanka nuvažiuoti į autoservisą arba paprašyti pagalbos nagingų draugų bei artimųjų. Daugelis padangų keitimą laiko jau susiformavusiu ir būtinu įpročiu, tačiau gerai nežino, kuo skiriasi žieminės ir vasarinės padangos, ir kaip jas pasirinkti.

Pagrindiniai sezoninių padangų skirtumai

Jei gerai nežinote, kodėl du kartus per metus turite atlikti ne visada malonų, bet būtiną darbą – pakeisti padangas sezoninėmis, turėkite omenyje, kad žieminės padangos yra skirtos važinėti ne aukštesnėje nei 7 °C temperatūroje. Kokie požymiai jas atskiria nuo vasarinių padangų? Visų pirma, vasarinės padangos turi kietesnę gumą, kuriai nereikalingas toks lankstumas, kaip važiuojant žiemą. Jos taip pat turi didesnį griovelių skaičių, užtikrinantį geresnį sukibimą, kai tuo tarpu žieminės padangos pasižymi tik keliais centriniais grioveliais, padedančiais greičiau pašalinti vandenį ar purvą. Dar vienas dalykas, kuriuo išsiskiria žieminės ir vasarinės padangos – profilio raštas. Pastarasis žieminėse padangose yra kryptinis bei atitinka ratų sukimosi kryptį, o vasarinės padangos kartais turi ir asimetrišką raštą.

Kaip pasirinkti vasarines padangas?

Jei šiltajam sezonui ieškote vasarinių padangų, būtina atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių kriterijų. Pirmasis – saugumas. Jei norite būti tikri, kad padangos saugios ir kokybiškos, jas įsigykite iš patikimų prekeivių bei venkite naudotų gaminių, kurie neturi jokių garantijų. Taip pat rekomenduojama pirkti tokias padangas, kokias yra nurodęs jūsų automobilio gamintojas – su jomis transporto priemonė veiks optimaliausiai. Renkantis vasarines padangas vertėtų atsižvelgti ir į jų plotį. Protektoriaus gylis – puikus kriterijus, pagal kurį žinosite, kada padangas vertėtų keisti naujomis. Protektoriaus griovelio nusidėvėjimas tikrinamas indikatoriumi (TWI), esančiu padangos perimetre. Vasarinėms padangoms taikomas 1,6 mm dydis, o žieminėms – 4 mm.

Nepamirškite ratlankių

Nors keičiantis sezonams daugiausia dėmesio skiriama padangoms, vertėtų nepamiršti ir ratlankių. Nuo duobėtų kelių, eismo įvykių ar kitų pasitaikiusių veiksnių kartais jis gali deformuotis ir nebeprisitaikyti prie padangų. Tuomet reikalingas ratlankių lyginimas Kaune, Vilniuje ar kituose miestuose, kur rasite puikius meistrus, galinčius tiksliai atstatyti pradinę ratlankio formą ir užtikrinti ratų balansą.