Turbūt visi esame susidūrę su darbo rūbais ir darbų sauga. Nesvarbu ar tai apsauginė kaukė, respiratorius, akiniai, speciali apranga ar apsauginiai ženklai, darbų saugos įranga bei priemonės privalo būti kiekvienoje gamykloje ir darbo vietoje, kur jos yra reikalingos. Nors apie darbo saugą būtų galima prirašyti labai daug, susikoncentruokime tik į pagrindinius ir svarbiausius aspektus. Štai keletas dalykų, kuriuos jums reikėtų žinoti apie darbo rūbus bei saugos priemones.

Respiratorių ir veido kaukių tipai

Respiratoriai ir veido kaukės yra priemonės, skirtos apsaugoti jus nuo pavojingų ir kenksmingų dalelių, galinčių atsirasti ore. Darbo vietoje, jeigu tai yra gydymo įstaiga, paprastai saugomasi nuo virusų ar bakterijų, tačiau visose kitose vietose – nuo pavojingų nuosėdų, dulkių, metalų, garų ir taip toliau.

Jeigu kalbėsime paprastai – veido kaukės apsaugo prasčiau už respiratorius, tačiau kainuoja daugiau. Respiratorius nuo kaukės skiriasi tuo, kad respiratoriuje yra sumontuotas specialus filtras – detalė, kuri „gaudo“ daleles, galinčias pakenkti jūsų organizmui. Kaukė yra sudaryta tik iš medžiagos sluoksnių, todėl apsaugo prasčiau. FFP, FFP2 ir FFP3 – dažniausiai sutinkami respiratorių efektyvumo įvertinimai. FFP3 – geriausias.

Darbinės pirštinės

Darbinių pirštinių asortimentas tikrai nėra mažas. Vien varle.lt internetinėje parduotuvėje galima rasti: odines, vienkartines, aplietas, pjūviams atsparias, gumines, tekstilines, suvirinimo ir gausybę kitų tipų pirštinių. Kaip išsirinkti geriausias? Tai yra tikrai nesudėtinga.

  1. Įvertinkite darbo pobūdį. Jeigu dirbama su aštria technika, su aukštomis temperatūromis, pirštinės turi būti storos, atsparios pjūviams.
  2. Darbui su elektra tinka tik dielektrinės arba guminės pirštinės.
  3. Darbui su cheminėmis medžiagomis reikia specialių, itin atsparių pirštinių
  4. Darbui, kuriame svarbi precizika ir rankų tikslumas geriau ieškoti kuo plonesnių pirštinių

Vadovaukitės šiais patarimais ir tikrai lengvai išsirinksite!

Avalynė

Prie linijos ar dirbdamas darbą, asmuo tikrai neturėtų būti su šlepetėmis, kroksais ar kita, panašia avalyne. Nors kostiuminiai batai irgi nerekomenduojami, bet jie tiks geriau už bet kokias tapkes. Iš esmės, avalynė darbui turėtų būti patogi, tvirta, uždaro tipo ir neperšlampanti. Visa kita yra tik papildomi privalumai.

Rankovės

Darbo saugos instrukcijos gana griežtai apibrėžia aprangos kodą. Nuogo kūno prie gamybos linijos arba aukštos temperatūros neturėtų likti. Dėl to dėvimos veido kaukės, kelnės, marškiniai su ilgomis rankovėmis arba darbinis kombinezonas, apsauginės pirštinės ir kiti darbo rūbai.

Į rankoves atkreipkite didelį dėmesį, nes dirbančio asmens rankos turėtų būti uždengtos. Tai apsaugos nuo traumų ir sužalojimų.

Apsauga akims ir ausims

Apsauginiai akiniai būtini ne visose darbo vietose. Tas pats galioja ir apsauginėms ausinėms. Tačiau šios priemonės yra svarbios ten, kur didelis triukšmas, vyksta suvirinimo darbai arba ore sklando daug kenksmingų, nuodingų dalelių. Akiniai per daug nesiskiria, nebent tarp suvirinimui ir nesuvirinimui skirtų arba tik akinių ir skydelio. Ausinės dažniausiai izoliuoja žemo dažnio garsus, kurie būdingi darbui su technika ar statybose.

Jeigu reikia įsigyti apsauginių priemonių darbui, darbo rūbai varle.lt internetinėje parduotuvėje – geromis kainomis!