imones steigimasJeigu turite šaunią verslo idėją ir nė neabejojate, jog norite ją įgyvendinti, jūsų laukia pirmas žingsnis – individualios įmonės steigimas. Įmonės steigimas yra įmanomas internetu, taip pat galite pasinaudoti senu, bet vis dar praktikuojamu ir patikimu būdu – tiesiogiai kreiptis į specializuotą kompaniją, kurioje dirba teisininkai, buhalteriai, verslo konsultantai kiti specialistai, padėsiantys sprendžiant visus jūsų kompanijos steigimo klausimus.

Prieš steigdami savo įmonę, pirmiausia turite nuspręsti, koks bus jos statusas. Tuomet jau galima sukonkretinti būsimų darbų sąrašą. Taigi, apgalvokite ar jums aktualu MB įmonės steigimas, AB steigimas, MB steigimas, VŠĮ registravimas, Asociacijos steigimas, UAB steigimas. Nuo ko pradėti? Be abejonės, toks klausimas kyla pirmiausia. Verslo rūšių šiomis dienomis egzistuoja išties nemažai, tad ir įmonės steigimas bei jos etapai gali šiek tiek skirtis. Sakykim, vienokius klausimus teks narplioti jeigu jums aktualu statybos įmonės steigimas ir visai kitokius jeigu jūsų svajonė – socialinio verslo steigimas.

Kaip jau supratote profesionali finansinių paslaugų bendrovė, padėsianti klaidžiuose įmonės steigimo etapuose – išties būtina. Profesionalai, gerai išnagrinėję konkrečius jūsų būsimo verslo niuansus, padės greitai ir kiek įmanoma pigiau įsteigti įmonę. Visai nesvarbu ar jums aktualu įmonės steigimas Klaipėda, įmonės steigimas Kaunas ar įmonės steigimas Šiauliai, kvalifikuota pagalba pravers visuomet. Mes tuo tarpu, pateiksime pagrindinius ir kone kiekvienai įmonei įkurti būtinus pereiti etapus:

Įmonės pavadinimo pasirinkimas

Formuodami naują pavadinimą, būtinai turėsite patikrinti Juridinių asmenų (JAR) arba Prekių ženklų registre, ar toks pavadinimas jau neegzistuoja. Tai gali pasirodyti gana nereikšmingas žingsnis tačiau taip nėra. Kuriant pavadinimą turėsite apmąstyti net tokį klausimą – ar pavadinimas neįžeis nei tautinių, nei seksualinių nei kitų visuomenėje egzistuojančių mažumų.

Jeigu ateityje planuojate turėti internetinį savo įmonės puslapį, prieš rezervuojant pavadinimą Juridinių asmenų registre, derėtų išpirkti domeną. Tokiu būdu išvengsite nesklandumų, jog domeno vardą gali neišpirkti kitas asmuo.

Kaupiamosios sąskaitos atidarymas

Sąskaitą galima atidaryti artimiausiame banko skyriuje ar internetu. Ji taps einamąja sąskaita su įmonėje esančiomis lėšomis. Tai didelis privalumas įmonei, nes bankai paprastai siūlo patogius darbo užmokesčio pervedimo sprendimus ir kitokias įvairias sąlygas.

Steigimo dokumentų paruošimas bei pasirašymas

Šiame etape turėsite pateikti visus reikiamus dokumentus. Reikiami dokumentai ir jų kiekis priklauso nuo steigiamos įmonės statuso. Jeigu steigėjas – vienas asmuo, tuomet pasirašomas specialus steigimo aktas. Jeigu steigėjų daugiau nei vienas – tuomet prireiks steigimo sutarties. Užduotį palengvins tai, jog jau turite įmonės pavadinimą. Tad dokumentus bus galima pildyti jau turimu įmonės vardu.

Dokumentų tvirtinimas pas notarą

Įmonės steigėjas ar atstovaujantis asmuo steigimo dokumentus pateikia notarui, kuris įvertinęs jų tikrumą ir atitikimą įstatymų keliamiems reikalavimams, parašo prašymą VĮ Registrų centrui.

Naujai įregistruotos įmonės registrų centras – neišvengiamas etapas

Notarui patvirtinus dokumentų tikrumą ir parašius prašymą, galima registruotis Juridinių asmenų registre. Pati steigimo procedūra, kaip jau anksčiau minėjome, priklauso nuo steigiamos įmonės statuso. Sėkmingą registraciją Registrų centre jums garantuos įmonės pažymėjimo gavimas ir tuomet įmonę galima laikyti įsteigta.