Dažniausios slaugos darbuotojų problemos?

Kiekvienais metais medicinos srityje dirbantys specialistai sulaukia žinių, ka jų darbo vietos bus pertvarkomos. Siekiant sumažinti ligoninių kaštus ir didinti darbo efektyvumą, tokių pertvarkų iš tiesų reikia kuo daugiau. Pertvarkius ligoninės darbo metodus, darbuotojų pasiskirstymą yra pasiekiami nauji našumo rodikliai. Taigi, nuo ko reikia pradėti ligoninės reorganizavimą? Pirmiausia, kaip ir kiekvienam darbui, taip ir ligoninių pertvarkymui reikalingas efektyvus planas. Būtina suskaičiuoti kiek užtruks visas procesas, kas bus keičiama ir kokią naudą gaus organizacija. Tokiose situacijose gerai, kada darbuotojai yra profsąjungos nariai. Būnant profsąjungos nariu esi užtikrintas, kad visas reorganizavimo procesas bus atliktas tinkamai, o darbuotojai, kurie bus perkelti į kitas darbo vietas gaus jiem priklausančią paramą. Profesinė sąjunga “Sandrauga” ir jos pirmininkas Kęstutis Juknis jau ne kartą yra dalyvavęs panašiuose procesuose. Specialistai turi daug patirties ir gali efektyviai spręsti įvairaus tipo problemas. O kaip yra su darbuotojais, kurie atleidžiami iš darbo? Pirmiausia, reikia pasirūpinti jiems priklausančiomis išmokomis ir parama. Lietuvoje egzistuoja įstatymai, kurių privaloma laikytis visoms grupėms. Atliekant tokį procesą, svarbu, kad kiekvienas darbuotojas gerai suprastų savo padėtį ir galėtų efektyviai prisitaikyti naujoje darbo vietoje. Kalbant apie reorganizavimą, reikia paminėti tai, jog per artimiausius metus bus atliktas ne vienos ligoninės pertvarkymas. Ko siekiama tokiais veiksmais? Kaip jau minėjome pirmoje vietoje yra darbuotojų našumo didinimas. Visų ligoninės paslaugų kokybės kėlimas. Norint dirbti efektyviau, reikia peržiūrėti visus ligoninėje vykstančius procesus. Tai leidžia objektyviai pažvelgti į problemą ir suprasti, kaip ją reikia spręsti.

Ko tikėtis darbuotojams?

Atrodytų, kad tokių darbų metu visos pusės bus patenkintos. Tačiau realybėje ne viskas taip paprasta. Jeigu peržvelgtumėte naujausius tyrimo duomenis, tai pamatytumėte, kad ne visuose miestuose ligoninių pertvarkymas buvo sėkmingas. Pasitaiko klaidų, kurios brangiai kainuoja kiekvienam proceso dalyviui. Pirmiausia, atliekant tokį sudėtingą darbą, reikia pasirūpinti lengviausiai pažeidžiamomis grupėmis. Aišku, tai nėra itin paprastas darbas reikia gerai suprasti visą veikimo principą.

Taigi, kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, tokie procesai reikalauja daug patirties ir žinių. Jeigu galvojate, kad viską galite atlikti patys, tuomet reikia žinoti tai, kad profesionalių specialistų Lietuvoje yra. Atliekant reorganizavimą rekomenduojame naudotis jų paslaugomis. Tokie specialistai ne pirmą kartą susiduria su panašaus tipo užduotimis. Taigi, jie gali efektyviai išspręsti ir jūsų darbo vietos problemas. Dar verta paminėti, kad tai didžiulė nauda darbuotojams. Kai profesionalūs specialistai atstovauja jūsų interesus galite būti tikri, kad viskas vyks sklandžiai ir laiku bus suteikta reikiama pagalba.