Akiniai nuo saulės jau gana seniai nėra vien tik puikus aprangos aksesuaras. Tai užtikrinta apsauga akims nuo tiesioginių saulės spindulių. Tačiau, kad ta apsauga būtų išties veiksminga, geri akiniai nuo saulės turi būti kokybiški.

Tie, kurie akinius nuo saulės renkasi išskirtinai tik dėl įvaizdžio, dažnai šį aksesuarą renkasi pagal jo išorines savybes. Dažniausiai tokiu atveju internetinėje paieškoje surenkami žodžiai akiniai nuo saulės skelbiu ir išsirenkama norimos formos ir spalvos akiniai. Tačiau jeigu galvojate ir apie sveikatą, turėtumėte susimąstyti, kada akiniai bus dėvimi. Vienokie akiniai tinka nešiojantiems regėjimą koreguojančius akinius ir visai kitokie – akiniai nuo saulės vairavimui.

Kalbant apie akių apsaugą vairuojant, būtina paminėti akinius nuo saulės su dioptrijomis. Jie turi du privalumus – akys puikiai matys kelią ir visus jame esančius ženklus, ir puikiai apsaugos akis nuo saulės spindulių, besiskverbiančių pro automobilio langą. Tačiau šie akiniai gali būti visai netinkami situacijojse, kai tenka dažnai vaikščioti iš patalpos į lauką ir atvirkščiai, nes tuomet akinius su dioptrijomis reikia kaitalioti su kitos rūšies apsauginiais akiniais. Kokius akinius tuomet pasirinkti?

Optikos pasaulis akiniai nuo saulės siūlo kontaktinių lęšių ir saulės akinių derinį. Beje, kaip teigia optikos salonų darbuotojai, juos labai pamėgę žmonės, kuriems reikalingi kasdieniniai regos koregavimo akiniai. Taip pat ir tiems, kuriems būtinas specifinių ir itin aukštų reikalavimų rėmelių pasirinkimas. Dioptrijomis nesustiprintus akinius lengvai įsigysite tiek internetinėse, tiek paprastose optikos parduotuvėse.

Šiek tiek atskiro aptarimo reikalauja žvejybiniai akiniai nuo saulės vyrams. Tai paprastai esti akiniai poliarizuotais stiklais. Norime pabrėžti, jog poliarizuoti akiniai – visai nėra kažkoks mados klyksmas, nes poliarizaciniai filtrai nepraleidžia nuo vandens atsispindinčių šviesos blyksnių. Dėl tokio efekto žvejų akys visiškai nejaučia nuovargio, o pats žvejys puikiai mato, kas vyksta po vandeniu.

Visai nesvarbu ar jus domina vyriški akiniai nuo saulės, akiniai nuo saulės vaikams, saulės akiniai moterims, visuomet labai smalsu kokie yra madingi akiniai nuo saulės 2020 m.

Dideli apvalūs akiniai. Jeigu turite griežtus veido bruožus, šiuos akinius būtina įsigyti. Tokios formos priemonės efektyviai sužvelnina stačiakampį ar kvadratinį veidą ir apskritai veido bruožai sušvelnėja.

Aviatoriaus tipo akiniai. Tai vis dar nesenstantis pasirinkimas, kurį mielai renkasi tiek vyrai, tiek moterys. Šiais metais galima išbandyti skirtingas jų variacijas: didelius suapvalintus arba atvirkščiai – su itin aštrias kampais.

Dideli kvadratiniai akiniai. Šie akiniai tinka tikrai ne visiems veido bruožams. Tačiau, parinkus tinkamos spalvos rėmelius, galima pasiekti išties stulbinantį efektą. Šias metais labai madingi margi lęšiai ar rėmeliai.

Su išryškintu viršutiniu lanku akiniai. Jeigu apvalūs ar kvadratiniai akiniai jums atrodo jau pabodę, tuomet rinkitės aptakius rėmelius su išryškintu viršutiniu lanku. Viršutinis lankelis gali būti metalinis, plastikinis ir netgi odinis.

Neįprastų geometrinių formų akiniai. Šioje akinių kategorijoje pasirinkimas labai platus: trikampiai, daugiakampiai, su išpjaustytomis detalėmis, siaurėjantys ar platėjantys į šonus ir daug kitokių variantų. Taigi, jeigu trokštate kažko stulbinančio, išbandykite tokius akinius ir nustebinkite aplinkinius savo neįprastu stiliumi.

Kad ir kokius akinius nuo saulės pasirinksite šią vasarą, nepamirškite ir jų gamintojo vardo. Mes, savo ruožtu, paminėsime akinius nuo saulės, kuriuos jau ne vienerius metus yra pamėgę mūsų šalies žmonės: akiniai nuo saulės Ray Ban, Chanel akiniai nuo saulės, akiniai nuo saulės Guess. Kuriems teikti pirmenybę, nuspręsti galite tik jūs patys.